Anasayfa       İletişim                            
 


Adet döneminde ped kullanımına ve temizliğinize önem göstermelisiniz.
Adet döneminin hijyenik geçmesi sağlık açısından çok önemlidir. Çünkü adet döneminde üreme organlarından rahmin iç duvarını kaplayan ince doku atılırken, aynı zamanda mikrobik açıdan olumsuz bir ortam yaratmaktadır. Bu sebeple banyo temizliği önem taşımaktadır. Özel günlerde yıkanma işlemi istenildiği an, ılık suyla yapılabilir.

Banyo ile beraber tuvalet sonrası temizlik de önem taşımaktadır. Dışkının ön tarafa bulaşmasını önlemek için temizleme işlemi her zaman önden arkaya doğru yapılmalıdır. Yanlış temizleme yalnızca bu bölgede mikropların yerleşmesine sebep olmakla kalmaz, buradan içeriye doğru kolayca girip iç üreme organlarında ve idrar yollarında iltihaplanmalara da sebep olabilir.

Adet döneminde kullanılan ürünler ultra ped (ince yapılı) ve kalın tip pedlerdir. İç çamaşıra yerleştirilen bu pedler, emiciliği yüksek ürünlerdir. Hijyenik olarak üretilen bu ürünlerin kullanımı da oldukça kolaydır. Çamaşıra en iyi şekilde tutunması için özel üretilen pedlerin içindeki koruyucu tabaka, sıvıyı emerek pedin iç katmanlarına hapseder ve sıvının çamaşıra geçmesini önler.

Adet döneminizin yoğunluğuna göre sizin için en uygun pedi seçebilirsiniz. Sitemizde yer alan doğru ürün secimi modulu bu konuda size yardımcı olacaktır. Normal donemde normal ürün boyunu, daha yogun olan ilk iki günde uzun çeşiti kullanmanız kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacaktır. Gece ise uyku süresinde değiştirme sıklığı azaldığı icin gece ürün cesitini tercih etmeniz önerilmektedir.

Pedleri kullandıktan sonra, dış poşetine sarıp poşet üzerindeki bantla tutturarak çöpe atmayı unutmayınız.  Arkadaşıma Gönder   Yazdır   Önceki sayfa

Ana Sayfa Ürünler Kadın Sağlığı Eğlence Özel Gün Takvimi Çağla Kubat Üyelik SSS İletişim

 LKER 2008 2008        Kullanım Koşulları    Gizlilik Bildirimi    Site Haritası